top of page
pexels-татьяна-чернышова🍒-3715989_edited.jpg

Hakkımızda

Firmalara özel tasarlanmış pazarlama ve iletişim stratejileriyle kuruluşunuzun en iyi şekilde tanıtılmasını ve karlılık oranlarınızın artmasını sağlamak için en uygun ekiplerle işbirliği yaparak, işletmenizi güçlendirip, marka bilinirliğinizi arttırmanızı ve müşterilerinizle sağlam bağlar kurmanızı destekliyoruz.  

 

Hedefimiz, bütçenizi en verimli şekilde kullanmanıza, pazar fırsatlarını en iyi şekilde değerlendirmenize yardımcı olmak ve rekabet avantajı elde etmenizi sağlamak.

1996 yılından günümüze kadar ulusal ve uluslararası çeşitli firmalara ve kurumlara “Pazarlama ve İletişim Danışmanlığı” yapan Aylin Gözen, 2006 yılından itibaren çalışmalarını özellikle lüks tüketim ve mücevher sektörüne yöneltmiştir. Serbest danışmanlık sürecinde yenilikçi pek çok uygulamaya imza atıp, büyük ölçekli organizasyonlar düzenlemiştir.

 

Renkli Mücevher Taşları ve Pırlanta konusunda uzman sertifikaları bulunan Gözen, mücevher taşlarını aldığı eğitimlerin yanı sıra, uluslararası çalışmaları ve seyahatleriyle, mücevher taşlarının, madencilerin, gemologların arasında öğrenmiştir. Mücevher taşları ve mücevher satın alma sırları, mücevher mağazacılığı konularında, düzenli ziyaret ettiği uluslararası önemli fuarlardan ve genel eğilimlerden yola çıkarak hazırladığı mücevher trendleri ve yönelimler konusunda yazıları, eğitimleri ve çalışmaları bulunmaktadır.

Gözen, dünyanın önde gelen uluslararası kuruluşlarından WDC (World Diamond Council / Dünya Pırlanta Konseyi’nin ve ICA (International Colored Gemstone Association / Uluslararası Renkli Mücevher Taşları Derneği)’nin üyeliğini yapmıştır. 

Dünya Pırlanta Borsaları Konfederasyonu WFDB’nin yayını olan World Diamond Magazine’de ve Türkiye’de pek çok dergide düzenli düzenli köşe yazıları ve trend sayfaları yer almıştır. Bunun yanında Türkiye çapında önde gelen televizyon kanallarında TV serileri yer almıştır. 

Günümüzde, uluslararası dernek ve konsey çalışmalarının, kitaplarının yanında, mücevherimizi tüm dünyada tanıtmaya, mücevher ile sanat ve tasarım arasında bağlar kurmaya yönelik uluslararası projeleri, tüketiciyi bilinçlendirmeye ve mücevher sektöründe farklı pazarlama teknikleri ile satış arttırmaya yönelik çalışmalarını sürdürmektedir. 

Çalışmalardan Bazıları

 • 2023- İnovatif pazarlama çalışmalarının bir uzantısı olarak, tarihi Şerefiye Sarnıcı’nda “ALTINdan VERİye - Yapay Zeka İle Mücevher Pazarlamasında Devrim” etkinliğini ve sarnıçta verilen ilk yemeği düzenlemiştir.

 • 2022- günümüze: Mücevher İhracatçıları Birliği Kültür ve Sanat Danışmanı, Uluslararası Ticareti Geliştirme Komitesi Üyesi, CIBJO temsilcisi.

 • 2022- günümüze: Mücevherimizin tarihi, kültürüyle, ve sanatla iç içe tanıtılması için Uluslararası başlattığı “Art for Jewellery” hareketi ve etkinliklerinin projelendirilerek uygulanması.

 • 2018 - günümüze- İstanbul Kuyumcular Odası Denetim Kurulu Üyesi ve Pazarlama Komisyonu Başkanı.

 • 2019 Uluslararası The Luxury Network’ün İstanbul’da düzenlenen Luxury Network Summit’de  zamansız lüks üzerine panelistlerden.

 • 2016 - Panama Borsası açılış konuşmacısı, Latin Amerika Kadın Mücevherciler organizasyonu MUBRI’nin kurulması ve Türkiye katılımı.

 • 2016 - Gleam Diamonds markasının kurulması ve Gleam Diamonds markasının üretimini yaptığı tasarımcıların tasarımlarıyla; 

Mücevher İhracatçıları Birliği’nin “Ajur Mücevher Tasarım Yarışması”nda 

2017’de ikincilik, 

2018’de üçüncülük ödüllerinin alması. 

 • 2015 - 2016 İlk yıl Kanaltürk’de, sonraki yıl SHOWTV Europe kanallarında yayınlanan “Son Trend” programında mücevher köşesinin sunulması.

 • 2014 - Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde De Beers’in katkılarıyla “Madenden Mücevhere Pırlantanın Yolculuğu” sergisinin projelendirilmesi ve küratörlüğü.

 • 2013- Dünyanın önemli pırlanta merkezi Antwerp'de düzenlenen "Antwerp Diamond Trade Fair 2014" için, fuar adına, davetli götürülecek Türkiye Delegasyonunun organizasyonu.

 • 2013- Mücevher mağazalarında tüketiciye yönelik “Madenden Mücevhere” sohbetlerinin düzenlenmesi.

 • 2013- İstanbul Mücevher Fuarı’nda, 2013 mücevher trendlerini sunan “Trend Duvarı” nın hazırlanması.

 • 2013- Moskova’da, Kızıl Meydan’ın yanındaki alış veriş merkezi Galleria’daki “Roberto Bravo” mağazasının özel açılışı ve Fashion TV ile düzenlenen defile.

 • 2012- Uluslararası yardım projesi; “Roberto Bravo” markası için, markanın sponsorluğunda, uluslararası ses getiren, Afrika’da önemli bir yardım çalışmasının organizasyonu.

 • 2010-“Gold İstanbul” fuarında TÜYAP için ana etkinliklerden biri olarak “Zaman Tüneli- Osmanlı İmparatorluğunun İhtişamından 2011 Trendlerine Türk Mücevheri” etkinliğinin organizasyonu.

 • 2010- Kültür AŞ yayınları- “İSTANBUL’UN 100 MÜCEVHERİ” kitabı. 

100 kitaptan oluşan bu dizi, 2010 yılında ESKADER Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği’nin En İyi Ansiklopedik Eser Ödülünü almıştır.

Ayrıca “Sosyo-Ekonomik ve Kültürel Projeler” dalında ödül almıştır. /Marmara Belediyeler Birliği)

 • 2009- Sektörün önde gelen 33 firmasının katıldığı “Mücevher Sergisi ve Müzayede”nin organizasyonu.

 • 2009- ICA adına ICA Show- Dubai için Türkiye’den delegasyon oluşturulması.

 • 2008- Four Seasons Hotel’de Dubai Hükümeti Girişimi DMCC adına, Mücevher Taşçıları Derneği üyelerine ve Kuyumcu Oda & Derneklerine yönelik resepsiyon ve akşam yemeği organizasyonu. 

 • 2008 – Dubai Hükümeti’nin Girişimi DMCC adına, düzenledikleri “Uluslar arası İnci Tasarımı” yarışmasının Türkiye ayağının organize edilmesi. 

 • 2008 – Dubai Hükümeti’nin Girişimi DMCC’nin Türkiye Temsilciliği 

 • 2006 yılından itibaren üniversitelerin “Takı Tasarımı ve Kuyumculuk” bölümlerine yönelik farklı seminerler vermiştir.

Çalışma Süreçlerimiz

Çalışma sürecimiz, firmaların ihtiyaçlarına odaklanmakla başlayıp, stratejik planlama, geliştirme ve sonuç aşamalarında özenle şekillenir. Her adımda deneyimimiz ve farklı vizyonumuz, firmanızın talepleriyle bütünleştirerek, hazırlanan strateji ve  başarılı bir şekilde tamamlanmasını sağlar.

İhtiyaç Analizi

Birlikte çalışmaya karar verdiğimizde, ihtiyaçlarınızı anlamak amacıyla detaylı görüşmeler yapılır.

Bu süreçte hedefleriniz, hedef kitleniz, kurumsal değerleriniz ve tercihleriniz göz önüne alınır.

İmza Atan Adam

Stratejik Planlama

   İhtiyaç analizinden elde edilen verilerle birlikte, yapılacak çalışmaların başlıkları belirlenir ve stratejik planlaması yapılır.

 Bu aşamada yapılacakların hedefi,  genel vizyonu, planlaması ve aksiyon planı oluşturulur.

Uygulama ve Geliştirme

Stratejik planın onaylanmasının ardından, hazırlanan aksiyon planına uygun olarak çalışmalar başlar. Firmanın ortakları ve çalışanlarıyla uyumlu, bir arada ilerlenir. Geliştirme aşamasında ise yapılanlar değerlendirilerek revize ihtiyacı olan alanlar belirlenir.

Altın Zincir Bileklik

Son Dokunuşlar

Planlanan çalışmalar raporlanarak gelecek çalışmalarda da ipucu olacak şekilde tamamlanır. Çalışma süresince herhangi bir soru veya destek ihtiyacınız olduğunda iletişim kanalları açık tutularak hızlı yardım sağlanır.

Ofiste El Sıkışma

Farklı Bakış Açıları için
Bugün İletişime Geçin

bottom of page